Úterý

16. dubna 2024

Nyní

10°

Zítra

Svátek má

Zběsilá jízda: Šofér naboural auto, značku i dům

17. 8. 2020

Zběsilá jízda: Šofér naboural auto, značku i dům 0 snímků
Hned několik karambolů způsobil v neděli v centru Vrchlabí řidič malého peugeotu. Jeho jízda byla chvílemi velmi nebezpečná, chodci před ním museli uskakovat. Policie dokonce prověřují možnost, zda nedošlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu obecné ohrožení, ať už z nedbalosti či úmyslně.

Krátce před pátou odpoledne nejdříve na parkovišti naboural do zaparkovaného automobilu Citroën. "Po střetu měl začít couvat a vyjet částečně na chodník a narazit do dopravní značky," upozornil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Motorista pokračoval v jízdě dopředu a při otáčení na hlavní silnici najel na chodník, kde levým bokem ještě narazil do domu. "Po této zběsilé jízdě bez oznámení odjel pryč. Vrchlabští policisté však za nedlouho vypátrali vozidlo i řidiče, a ten se k řízení přiznal," oznámil Vincenc.

 

Dechovou zkoušku na alkohol i lékařské vyšetření s odběrem krve policistům ale šofér odmítl. "Hříšníkovi může při uznání viny za dopravní přestupky spojenými s neoznámením dopravní nehody a odmítnutím testu na alkohol hrozit u správního orgánu pokuta a zákaz řízení," dodal policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Celková hmotná škoda je předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun.

(pac, tz-lvi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR
Video: Městská policie Vrchlabí