Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

12°

Zítra

Svátek má

Cizinec řídil opilý, soudce ho vyhostil a zakázal mu řízení

18. 2. 2020

page.Name
Půl hodiny po půlnoci z pátka na sobotu přistihli policisté při řízení auta opilého cizince.

Vůz Citroën Berlingo zastavili ke kontrole v ulici Spojených národů ve Dvoře Králové nad Labem. Provedená dechová zkouška u šoféra prokázala 1,47 promile alkoholu. „Policisté muže následně se souhlasem státního zástupce zadrželi a skončil v policejní cele. Po vystřízlivění si vyslechl podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ oznámil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

V neděli stanul čtyřicetiletý cizinec u Okresního soudu v Trutnově. „Soudce ho odsoudil trestním příkazem k trestu vyhoštění z České republiky na dobu tří let a na stejnou délku k zákazu řízení,“ upřesnil policejní mluvčí.

Řízení pod vlivem alkoholu je podle něj stejně nebezpečné jako řízení vozidla pod vlivem drog. „V obou případech je takový řidič velkým nebezpečím pro ostatní účastníky silničního provozu. Čím je hladina alkoholu nebo návykové látky u řidiče vyšší, tím menší je řidičova schopnost své vozidlo ovládat,“ dodal Lukáš Vincenc.

Na odhalování opilých či zfetovaných řidičů se trutnovští policisté zaměřují při dopravně bezpečnostních akcích, ale i při běžném dohledu nad silničním provozem.

(pac, tz-vi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek