Sobota

13. dubna 2024

Nyní

14°

Zítra

10°

Svátek má

Hasiči vyprošťovali v Peci převrácenou rolbu

1. 2. 2020

Hasiči vyprošťovali v Peci převrácenou rolbu 0 snímků
Převrácenou rolbu vyprošťovali dnes před polednem hasiči v Peci pod Sněžkou. Vozidlo spadlo do tamního potoka. Nikdo se přitom nezranil, ale hrozilo, že dojde k úniku nebezpečných látek.

Dvě jednotky hasičů byly vyslány k převrácené rolbě krátce po desáté hodině. "Vzhledem k tomu, že se rolba převrátila směrem k potoku, existovalo podezření na únik provozních kapalin do vody. Z toho důvodu byly o události vyrozuměny cestou krajského operačního a informačního střediska také orgány ochrany životního prostředí," oznámila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Pece pod Sněžkou. "Rolbu zajistili proti dalšímu pohybu a průzkumem zjistili, že kapaliny z ní se dostaly jen do sněhu, vodní tok nebyl zasažen. Pro jistotu na něj jednotky umístily sorpční hady, kdyby došlo během vyprošťování k dalšímu úniku," upřesnila Götzová.

Před 13. hodinou se hasičům podařilo rolbu vytáhnout zpět na komunikaci. Z vozidla unikly další náplně, ale jen na komunikaci. Dobrovolná jednotka se pak postarala o odstranění kontaminovaného sněhu.

(pac, tz-gö)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: hasiči