Pondělí

27. května 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Muž bez řidičáku ujížděl policii. Ukázalo se, že doma vyrábí pervitin

4. 2. 2020

page.Name
Nejméně 50 gramů pervitinu našli policisté u 35letého muže, který se jim snažil ujet. Policejní komisař v těchto dnech zahájil trestní stíhání proti dealerovi. Obvinil ho z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedny a z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu.

Muže chytili policisté koncem loňského října. Hlídka v Hostinném ho chtěla zkontrolovat, on ale s fordem před policisty zrychlil a snažil jim zmizet z dohledu. „Nakonec zastavil na parkovišti u jedné z restaurací a z vozidla vystoupil. Při kontrole se nyní už obviněný muž snažil tvrdit, že neřídil a s policisty nespolupracoval. Ti záhy zjistili, že má od srpna 2019 zadržen řidičský průkaz. Následně se také odmítl podrobit testu na přítomnost drog,“ oznámil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Za pokus ujet a a odmítnutím výzvy policistů hrozí 35letému muži u správního řízení pokuta a zákaz řízení.

Policisté z obavy, že by muž mohl v protiprávním jednání pokračovat, radši dotyčného převezli na služebnu k provedení dalších úkonů. „To se ukázalo jako klíčové, neboť u něho při provedené prohlídce našli nejméně 50 gramů pervitinu v malých igelitových sáčcích,“ upřesnil Vincenc.

Případ si proto převzali trutnovští kriminalisté. Muži nyní kladou za vinu, že v rozmezí od ledna do září roku 2019 měl ve svém bytě na Vrchlabsku vyrobit nejméně 35 gramů pervitinu. U něho v bytě pak zajistili vybavení a prostředky na výrobu drogy. „Muž je dále stíhán na svobodě. V případě odsouzení mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody,“ dodal Lukáš Vincenc.

(pac, tz-vi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek