Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

27°

Svátek má

Odpojený přívěs od traktoru překvapil řidičku osobního auta

12. 2. 2020

Odpojený přívěs od traktoru překvapil řidičku osobního auta 0 snímků
Příliš blízko za traktorem, od kterého se navíc nečekaně odpojil přívěs. Tyto dvě okolnosti způsobily dopravní nehodu, ke které došlo včera po třetí hodině odpoledne za Trutnovem, mezi Zlatou Olešnicí a Libčí.

„Řidička ve vozidle značky Volkswagen Caddy zřejmě neponechala dostatečnou bezpečnostní vzdálenost od traktoru, který jel před ní a narazila do přívěsu, který se pravděpodobně vlivem nedostatečného zajištění od traktoru odpojil,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Konečná.

Na místě provedli policisté dechovou zkoušku, která u řidičů přítomnost alkoholu v dechu vyloučila. Škodu na autě předběžně vyčíslili na 70 tisíc korun. „Veškeré okolnosti dopravní nehody jsou v šetření trutnovských policistů,“ upřesnila Konečná.

Podle policistů by šoféři neměli zapomínat na povinnosti před jízdou. Například by měli zkontrolovat, zda vozidlo splňuje technické podmínky stanovené zvláštním právním předpisem. Obezřetnější by měli být motoristé i na silnicích. „Řidič jedoucí za jiným vozidlem musí ponechat za ním dostatečnou bezpečnostní vzdálenost, aby se mohl vyhnout srážce v případě náhlého snížení rychlosti nebo náhlého zastavení vozidla, které jede před ním,“ řekla Konečná.

Nedodržení bezpečné vzdálenosti patří podle policejních statistik k nejčastějším příčinám dopravních nehod. „Tím, že bezpečnou vzdálenost od vozidla nedodržujeme, vytváříme tak situace, které mají za následek právě dopravní nehody,“ dodal mluvčí Lucie Konečná.

(pac, tz-kon)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR