Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

12°

Zítra

Svátek má

Policie odhalila u Trutnova další pěstírnu marihuany, největší v kraji

20. 2. 2020

Policie odhalila u Trutnova další pěstírnu marihuany, největší v kraji 0 snímků
Kauza Webrovka má pokračování. Policie totiž zjistila, že lidé, kteří z chaty na okraji Trutnova udělali pěstírnu marihuany, mají ještě další podobné doupě. A dokonce mnohem větší, vybavenější a efektivnější. Za tři roky dokázali v podobně opuštěném rekreačním objektu vyprodukovat téměř 400 kilogramů marihuany. Vydělat na tom mohli až 35 milionů korun, oznámila dnes policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Loni v říjnu odhalila policie na Webrovce velkou indoorovou pěstírnu konopí s bohatě kvetoucími rostlinami konopí indického. Marihuanu tam pěstovali tři mladí lidé ve věku 30, 29 a 23 let. „V několika místnostech v suterénu a prvním podlaží našli muži zákona více než 1700 rostlin o výšce mezi 70 až 130 centimetrů na výrobu vysoce kvalitní marihuany, prakticky již těsně před sklizní,“ uvedla tehdy policie s tím, že pěstitelé mohli vydělat miliony korun.

Pěstírna byla tak velká, že na odvoz veškerého technického zařízení, vybavení, chemikálií, svítidel, vzduchotechniky, sušičky a v neposlední řadě samotných sklizených rostlin museli policisté použít dvě velká nákladní auta.

 čtěte také: Z Webrovky udělali pěstírnu marihuany


Dva pěstitelé (muži) skončili ve vazbě, třetí (žena) byla vyšetřovaná na svobodě. Jenže mezitím se kriminalistům povedlo objevit další místo, kde oba muži „podnikali“ podobným způsobem, ale v mnohem větším rozsahu.

"Kriminalisté vypátrali další ukrytou „indoorovou“ pěstírnu ve zcela opuštěném rekreačním objektu na Trutnovsku, která měla v uplynulých téměř třech letech vyprodukovat velice sofistikovaným způsobem celkem několik desítek tisíc kusů rostlin konopí setého indického,“ uvedl Jiří Karásek, náměstek ředitele krajského ředitelství pro službu kriminální policie a vyšetřování v Hradci Králové.

Zjištění kriminalistů následně potvrdily i zvýšené odběry elektrické energie v opuštěném rekreačním objektu. „Kriminalistům se podařilo rozklíčovat pravděpodobný zisk, který měl dosáhnout částky až 35 milionů korun, a to za prodej přibližně 390 kilogramů marihuany vypěstovaných v několika pěstebních cyklech," upřesnil Karásek.

 

To, v jak velkém rozsahu, a jak sofistikovaně pachatelé pěstovali marihuanu, ukazují i policejní fotografie či videa. Zachycují interiér pěstírny p ukončení pěstebních cyklů. „Kriminalisté nepamatují, že by v našem kraji byla kdy odhalena pěstírna, která vyprodukovala takové množství marihuany,“ upřesnila policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Kriminalisté v uplynulých dnech obvinili oba muže (30 a 29 let) pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami. „V případě uznání viny jim hrozí trest až do výše 18 let odnětí svobody, přičemž devětadvacetiletý muž je stíhán vazebně,“ připomněla Vlčková.

  Prohlédněte si snímky pěstírny marihuany na Webrovce ZDE


Pavel Cajthaml

pavel@trutnovinky.cz
Foto a video: Policie ČR