Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

11°

Svátek má

Poslala peníze podvodníkovi, který se vydával za zahraničního vojáka

24. 2. 2020

page.Name
O zhruba sedm tisíc korun přišla žena, která na sociálních sítích uvěřila podvodníkovi, který se před ní označoval za zahraničního vojáka.

Žena z Trutnovska se náhodně na internetu seznámila s mužem, který vystupoval jako zahraniční voják. Následný scénář probíhal podobně, jako v už dříve medializovaných případech.

„Žena pod příslibem budoucího společného života podvodníkovi uvěřila a přistoupila na jeho žádost o pomoc při zprostředkování zásilky s jeho výdělkem v zahraničí. Poškozená měla poté uhradit poplatky za údajné zaslání balíku a podvodník z ní tímto způsobem nakonec vylákal téměř sedm tisíc korun,“ oznámil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Policisté případ šetří pro podezření z přečinu podvod, za který pachateli při dopadení a odsouzení může hrozit až dva roky za mřížemi. Především ale upozorňují, že by lidé měli být při komunikaci ve virtuálním prostředí ostražití.

„Podvodníci jsou velmi sofistikovaní a snaží se od svých obětí vylákat nemalé finanční prostředky, které poté mizí v nenávratnu. Nenechte se zviklat promyšlenými legendami a neposílejte jim své peníze,“ zdůraznil Vincenc.

(pac, tz-vi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek