Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

15°

Zítra

22°

Svátek má

Při opravě střechy po vichru vznikl požár

24. 2. 2020

Při opravě střechy po vichru vznikl požár 0 snímků
Dnes půl hodiny po poledni zasahovali hasiči ve Starých Bukách. Nebylo to ale přímo kvůli následkům vichřice. Hořela tam střecha, kterou silný vítr poškodil a řemeslníci se ji snažili opravit. Škoda je podle prvního odhadu asi čtvrt milionu korun.

K požáru hospodářského objektu v části Dolní Staré Buky vyrazily čtyři hasičské jednotky. Hořela tam střešní konstrukce garáže o půdorysu asi 17 krát 7 metrů, objekt se nacházel v blízkosti rodinného domu. „Už při příjezdu jednotek na místo události byly viditelné plameny prostupující střechou,“ oznámila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Hasiči dokázali požár velmi rychle lokalizovat, podařilo se jim zamezit jeho rozšíření na střechu rodinného domu. „Likvidační práce byly spojené s rozebíráním konstrukcí a vyklízením uskladněné slámy z půdního prostoru objektu. Konečnou likvidaci ohlásil velitel zásahu po čtrnácté hodině,“ uvedla Götzová.

Příčinou požáru byla podle hasičů nedbalost. „Hořet začalo při svařování lepenky, přičemž chtěli majitelé opravit krytinu po předchozím silném větru,“ upřesnila mluvčí.

Plameny zničily střešní konstrukci a část uskladněného vybavení. Škoda byla předběžně vyčíslena na 250 tisíc korun. „Díky rychlému zásahu se podařilo uchránit hodnoty představující asi 5 milionů korun,“ dodala mluvčí hasičů Martina Götzová.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní z Pilníkova, Horního Starého Města a Hajnice.

(pac, tz-gö)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Hasiči