Úterý

21. května 2024

Nyní

19°

Zítra

16°

Svátek má

Přišli přes noc o lyže. Nechali je ve střešním boxu

3. 2. 2020

page.Name
Auto není trezor, a střešní box už vůbec ne. Tradiční radu neuposlechli lyžaři ve Špindlerově Mlýně a přišli o tři páry lyží a jedny hůlky. Přes noc je ukradl zatím neznámý zloděj.

Policisté přijali oznámení o krádeži v lokalitě Labská v sobotu. Zloděj lyže ukradl v době od pátečních 16:30 do sobotních 9 hodin. „Překonal zámek střešního nosiče a odcizil jeden pár sjezdových lyží Atomic, jeden pár sjezdových lyží Elán, jeden pár sjezdových lyží Völkl a jeden pár lyžařských hůlek v celkové hodnotě 27 tisíc 750 korun,“ oznámil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Zloději hrozí v případě dopadení až dva roky vězení.

Policisté po pachateli a odcizených lyžích pátrají. Opakovaně ale prosí lyžaře, aby dávali pozor na své vybavení. „Vyplatí se si své věci opravdu hlídat. Například jejich odkládání před restauračními zařízeními z nich dělá snadnou kořist pro zloděje. Zároveň lyže nezapomeňte uklidit do uzamčených prostor, pokud jedete na rekreaci, nikdy je nenechávejte přes noc na parkovišti, i když je máte zamčené například v boxu,“ upozornil Vincenc.

„Je potřeba volit i dobré zabezpečení lyží na vozidlech, která odstavujeme právě na parkovištích. Zvláště venku je dobré mít stále lyže na očích nebo ještě lépe nechat u nich vždy někoho, kdo je osobně pohlídá. Zloději totiž využijí každé příležitosti k odcizení, a to v jakoukoliv denní i noční dobu,“ dodal Lukáš Vincenc.

(pac,tz-vi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek