Úterý

25. června 2024

Nyní

21°

Zítra

26°

Svátek má

Řidička dostala na sněhu smyk. Bylo to kvůli sjetým pneumatikám?

6. 2. 2020

Řidička dostala na sněhu smyk. Bylo to kvůli sjetým pneumatikám? 0 snímků
Zranění ženy za volantem a škoda přes 450 tisíc korun. To je důsledek středeční nehody mezi Chvalčí a Petříkovicemi. Jednou z příčin mohly být příliš sjeté pneumatiky.

Ke karambolu došlo ráno na silnici II. třídy. „Čtyřiatřicetiletá řidička Škody Fabia Combi nepřizpůsobila rychlost jízdy zejména svým schopnostem, vlastnostem auta a dopravně technickému stavu pozemní komunikace. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou dostala smyk, vyjela do protisměru, kde čelně narazila do protijedoucího vozidla značky VW Passat,“ uvedla policejní mluvčí Eliška Majerová.

Při bouračce se žena ze škodovky zranila, zdravotníci ji museli převézt sanitkou do Oblastní nemocnice Trutnov. U obou řidičů byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. „Trutnovští policisté ohledáním vozidla Škoda zjistili, že přední zimní pneumatiky byly opotřebené pod přípustnou mez,“ zdůraznila mluvčí. Minimální hloubka vzorku dezénu zimní pneumatiky pro osobní auta je 4 milimetry.

Hloubka dezénu má podle odborníků zásadní význam pro ovladatelnost vozu. "Výška běhounu pláště u nové pneumatiky je 8 milimetrů, pokud je však pneumatiky sjeta na 6 milimetrů, brzdná dráha automobilu se prodlužuje o dvacet procent. Při sjetí na zákonnou minimální hranici, tedy na 4 milimetry, může brzdná dráha narůst až o polovinu,“ dodala policejní mluvčí Eliška Majerová.

Celková hmotná škoda na obou nabouraných autech byla předběžně vyčíslena na 450 tisíc korun.

(pac, tz-maj)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR