Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Smyk na sněhu nasměroval jedno auto do potoka, druhé do domu

5. 2. 2020

Smyk na sněhu nasměroval jedno auto do potoka, druhé do domu 0 snímků
Dvě nehody s téměř stejnou příčinou – příliš vysokou rychlostí na sněhu – se včera odehrály v Krkonoších. V prvním případě auto skončilo v kotrmelcích a následně v potoce, ve druhém najelo do domu.

Krátce po osmé ráno sjížděl vůz Kia prudké klesání ve Velké Úpě. Jenže, zřejmě až moc rychle. „Řidič nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky. Na zasněžené cestě dostal smyk a vyjel mimo silnici,“ uvedl policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Auto se převrátilo přes střechu a zastavilo se až v tamním potoce. Stát zůstalo na kolech. „Při nehodě se zranil jeden člověk, do péče si ho převzali zdravotníci,“ upřesnil Vincenc. Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška.

Škoda přesáhla 70 tisíc korun. Přivolaní hasiči následně auto navijákem vytáhli mimo potok. „K úniku provozních kapalin do vody nedošlo, životní prostředí nebylo ohroženo,“ upřesnila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Druhý karambol se smykem se odehrál po 17. hodině v Peci pod Sněžkou. Opět ho způsobila příliš vysoká rychlost na sněhu. „Řidič audi dostal v klesání k domu smyk, vyjel vlevo mimo silnici a bočně narazil do rodinného domu,“ oznámil policejní mluvčí.

Nehoda se obešla bez zranění, alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška. Škoda je předběžně odhadnutá na 101 tisíc korun.

(pac, tz-vi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Hasiči