Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

12°

Zítra

Svátek má

Spolujezdec opilého řidiče chtěl uplatit policisty tisícovkou

19. 2. 2020

page.Name
Dva muži v policejní cele, obří finanční pokuta, zákaz řízení auta a zákaz opuštění naší republiky. To vše je výsledek nedělní policejní kontroly, ke které došlo zhruba hodinu před půlnocí ve Valteřické ulici ve Vrchlabí.

Vše začalo, když policejní hlídka spatřila podezřelou Škodu Felicia. „Při odjezdu z benzínové stanice na Valteřické ulici ve Vrchlabí totiž kličkovala po vozovce,“ oznámil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Řidič jel směrem na Valteřice, pak odbočil do Horní Branné, kde už ho ale dostihli policisté a pomocí majáků s nápisem Stop ho zastavili. Ve voze jeli čtyři cizinci, všichni se podrobili kontrole dokladů. „S třiadvacetiletým řidičem navíc provedli dechovou zkoušku. Ta ukázala pozitivní hodnotu s výsledkem 2,03 promile alkoholu,“ upřesnil Vincenc.

Potom se ale jeden ze spolucestujících pokusil z nepříjemné situace vykroutit úplatkem. „Měl přistoupit ke služebnímu vozidlu a policistovi nabízet úplatek tisíc korun, za to, když je pustí. Nakonec se částka měla vyšplhat až na pět tisíc korun,“ uvedl Vincenc. Pokus o úplatek je zaznamenán i na policejním videu.

 

Policisté následně oba muže zadrželi pro podezření ze spáchání trestných činů a odvezli je do policejní cely.

„Třiatřicetiletému řidiči hned následující den policejní inspektor sdělil podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a soudce Okresního soudu v Trutnově ho v úterý 18. února odpoledne odsoudil trestním příkazem k peněžitému trestu ve výši 30 tisíc korun a zákazu řízení na tři roky,“ konstatoval Lukáš Vincenc.

Pokus o úplatek osmadvacetiletého spolujezdce řeší semilští kriminalisté. K nabídnutí úplatku totiž došlo již na území Libereckého kraje. Následně proti muži zahájili trestní stíhání a obvinili ho z trestného činu podplácení.

„Soudce Okresního soudu v Semilech ve stejný den jako v Trutnově, tj. v úterý, rozhodl o předběžném opatření spočívajícím v zákazu cizincova vycestování z České republiky do doby, než padne u hlavního léčení rozsudek. Muž dále kriminalistům vydal svůj cestovní pas. V případě odsouzení mu hrozí až šestiletý trest odnětí svobody. Stíhán je dále na svobodě,“ dodal mluvčí Lukáš Vincenc.

 čtěte také: Řídil opilý, soudce ho vyhostil a zakázal mu řízení


(pac, tz-vi)

pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek
Video: Policie ČR