Čtvrtek

30. května 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Ve smyku vrazil do mercedesu, škoda je 270 tisíc korun

28. 2. 2020

Ve smyku vrazil do mercedesu, škoda je 270 tisíc korun 0 snímků
Vrstva rozbředlého sněhu potrápila včera ráno šestapadesátiletého řidiče osobního auta Renault Kangoo. Na cestě mezi Mladými Buky a Trutnovem dostal smyk, vrazil do jiného auta a utrpěl při tom zranění.

"Zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu vozovky, dostal smyk a narazil do stojícího vozidla značky Mercedes-Benz G," potvrdila policejní mluvčí Eliška Majerová.

Šofér renaultu se zranil a musel být převezen sanitkou rychlé zdravotnické pomoci do trutnovské nemocnice, kde byl ošetřen a následně propuštěn do domácího ošetřování.

"Z důvodu nebezpečné závady na vozidle, která vzhledem ke své povaze nebo rozsahu významně zvyšuje ohrožení bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích nebo nepříznivé působení provozu vozidla nebo jízdní soupravy na životní prostředí, bylo řidiči zadrženo osvědčení o registraci vozidla," upřesnila policejní mluvčí.

Přítomnost alkoholu byla u obou řidičů vyloučena provedenou dechovou zkouškou. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 270 tisíc korun. "Řidiči byla uložena pokuta příkazem na místě," dodala policejní mluvčí Eliška Majerová.

(pac, tz-elm)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR