Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

20°

Svátek má

Podvodníci obrali po sociálních sítích ženu o 1,4 milionu

23. 9. 2020

page.Name
Neznámí podvodníci připravili prostřednictvím sociálních sítí čtyřicetiletou ženu z Hradecka dvakrát po sobě o statisíce korun. Celkem přišla o 1,4 milionu korun. Podvodníci vystupovali jako údajní vojáci americké armády a ženě v komunikaci na sociálních sítích slibovali společný život. Žena jim peníze poslala na různé fiktivní úhrady. Podvodníkům hrozí až osm let vězení. ČTK to dnes řekla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová. Policie varovala před tím, aby lidé neznámým lidem posílali peníze.

S údajným chirurgem americké armády, který měl být na misi v Afghánistánu, se žena seznámila před rokem. Pod různými záminkami z ženy podvodník vylákal 730.000 korun, údajně peníze potřeboval třeba na cestu do Česka. "Další milion, který potřeboval na vykoupení ze zatčení, mu již žena neposlala a poté s ním přestala komunikovat," uvedla policie.

O půl roku později se ženě na internetové seznamce ozval další americký voják, který tentokrát údajně působil na misi v Sýrii. Z ženy vylákal 700.000 korun. Když se žena vojáka nedočkala, vše oznámila policii. Většinu peněz poslaných do ciziny si žena vypůjčila u nebankovních společností.

Podobných případů hradecká policie z minulosti eviduje několik. Podvodníci v nich vystupovali například jako námořní inženýr z Norska, americký novinář pracující v Pákistánu, voják mezinárodní mise v Tel Avivu či americký voják v Sýrii. Podvedené ženy jim poslaly statisíce korun.

ČTK
Ilustrační foto: Miloš Šálek