Středa

24. července 2024

Nyní

16°

Zítra

13°

Svátek má

Policie obvinila šest lidí z krádeží a výroby drog

24. 9. 2020

page.Name
Šest lidí, včetně tří pracovníků lékárny v Trutnově, obvinila královéhradecká policie z výroby a prodeje drog a série krádeží. Zaměstnanci lékárny podle policie spoluobviněným prodávali větší množství léků s pseudoefedrinem pro výrobu pervitinu. ČTK to dnes řekla mluvčí policie Lucie Konečná. Obviněným hrozí v případě odsouzení tresty od jednoho roku do deseti let vězení.

Trestnou činnost podle policie skupina páchala od letošního ledna až do současnosti. Dva podezřelé policisté obvinili z deseti vloupání do různých podnikatelských provozoven v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Kradli především peníze, alkohol a tabákové zboží. Za ukradené peníze jeden z pachatelů následně kupoval v trutnovské lékárně léky pro výrobu drog. Léky pak předával známému, který z nich vyráběl pervitin.

U dosud zadokumentovaných deseti skutků obviněných kriminalisté vyčíslili škodu na téměř 300 tisíc korun. Škodu za dalších 200 tisíc korun zahrnují zločiny ve stádiu pokusu. Tři obvinění skončili ve vazbě.

Třem členům skupiny za nedovolenou výrobu, držení a prodej omamných a psychotropních látek a jednomu obviněnému za krádež hrozí jeden rok až pět let vězení. Dvěma obviněným hrozí za krádeže a drogové delikty dva roky až deset let vězení.

ČTK