Středa

17. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Policisté omezí účast na prezentačních akcích, ale v prevenci pokračují

4. 9. 2020

Policisté omezí účast na prezentačních akcích, ale v prevenci pokračují 0 snímků
I Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje v současných dnech intenzivně monitoruje vývoj a veškerá opatření související s koronavirovou infekcí, i proto dočasně omezí aktivity svých policistek, policistů a také techniky na jakýchkoliv prezentačních akcích, jako například bude 11. září Den Záchranářů na Krakonošově náměstí v Trutnově.

„Je nám líto, že se nemůžeme podobných akcí v současné době účastnit, ale prioritně právě tímto rozhodnutím ochráníme policistky a policisty sloužící v první linii a zajišťující neustálý výkon služby. Navíc statické či dynamické ukázky jsou velmi kontaktní, nemohli bychom umožnit veřejnosti vyzkoušet si zblízka ani naši práci,“ vysvětluje trutnovský policejní ředitel. Pavel Škandera. Zároveň dodává, že není možné právě s ohledem na vývoj související s koronavirovou infekcí, vystavit policistky a policisty jakémukoliv riziku, které by mohlo následně negativně ovlivnit či zasáhnout do výkonu služby, který musí zůstat neustále zajištěn.

„Policistky a policisté však budou ve zvýšené míře dohlížet při konání jakékoliv akce na dodržování veřejného pořádku, na bezpečnost a plynulost silničního provozu a samozřejmě po dobu konání monitorovat bezpečnostní situaci v okolí, což jsou primární úkoly policistek a policistů zařazených do výkonu služby,“ komentuje formu účasti policistů na těchto akcích.

I přesto, že tedy policisté na Trutnovsku dočasně omezí svou činnost na prezentačních akcích, v rámci výkonů své služby však budou nadále na veřejnost působit například i preventivně. Třeba v pátek se zapojili do preventivně-informační akce „Zebra se za tebe nerozhlédne“, kde upozorňovali zejména děti na správné přecházení vozovky.

„Na dohled u přechodů pro chodce se ale policejní hlídky zaměřují i v ostatní pracovní dny, hlavně právě kvůli školákům, přičemž v tomto spolupracují s Městskou policií Trutnov,“ doplňuje tiskový policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Následně během pátečního dopoledne policisté ještě společně s koordinátorkou BESIP prováděli kontroly řidičů, které samozřejmě podrobili dechové zkoušce na alkohol. Všichni kontrolovaní prošli s nulovým výsledkem, za což dostali nealko pivo v souvislostí s projektem „Řídím, piju nealko“.

(bog, tz-lvi, mvl)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR