Pátek

24. května 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Policisté zadrželi a obvinili dva zloděje. Ukradli věci za 175 tisíc

26. 9. 2020

page.Name
Trestní stíhání proti dvěma mužům ve věku 25 a 30 let zahájil v těchto dnech policejní komisař. Jsou společně obvinění z krádeží. Starší navíc z porušování domovní svobody.

Starší z obou zlodějů má podle kriminalistů na krku deset krádeží. "Od poloviny letošního června do začátku září měl odcizit obuv z bytového domu, několik mobilních telefonů, ať už z domu, kam vnikl, nebo ho měl poškozené vytrhnout z ruky, či v jednom případě majiteli odcizit z kapsy," uvedl policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Dále lupič vnikl do bytového domu, stodoly a také na oplocený pozemek u domu, kde odcizil jízdní kola. "V neposlední řadě měl odcizit věci ze dvou vozidel, když poškození přišli o autorádio, kameru, kabelku s peněženkou, penězi, doklady, mobilním telefonem, šperky a dalšími osobními věcmi," upřesnil Vincenc.

Pouze v jednom případě se oba pachatelé dopustit trestní činnosti společně. "Za užití odcizených klíčů zmocnili osobního vozidla Chevrolet s úmyslem ho později prodat. Automobil policisté ale včas zajistili a předali zpět majiteli," oznámil Vincenc.

Oba muži pak skončili v síti kriminalistů, kteří je zadrželi. Celková hodnota odcizených věcí je vyčíslena na téměř 175 tisíc korun.

V současné době je starší muž stíhán vazebně,. V minulosti už ale za obdobnou trestnou činnost byl pravomocně odsouzený. Z vězení ho propustili loni v srpnu. "Nyní mu proto v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi," oznámil Vincenc.

Druhý zloděj je stíhán na svobodě. Hrozí muž až dva roky vězení. Také on má již z minulosti záznam v rejstříku trestů.

"V souvislosti s šetřením ještě další možné trestné činnosti jednoho z obviněných se nyní obracíme také na veřejnost s žádostí o pomoc. Pokud někdo poznává předmět (obrázek z roku 1943) na fotografiích, nebo můžete poskytnout jakoukoli informaci k jeho původu a především majiteli, prosím kontaktujte telefonní číslo 974 539 651. Děkujeme," dodal Lukáš Vincenc.

(pac, tz-lvi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR