Středa

24. července 2024

Nyní

16°

Zítra

13°

Svátek má

Převrácený kamion na Bojišti půl dne blokoval dopravu

21. 9. 2020

Převrácený kamion na Bojišti půl dne blokoval dopravu 9 snímků
Téměř sedm hodin trvající komplikace v dopravě a škoda přesahující půl druhého milionu korun. To je následek nehody, která se stala v půl deváté ráno v Trutnově na Bojišti. Řidička osobního vozu nedala přednost kamionu. Z něj se při bouračce vysypal štěrk, výpadovka na Hradec Králové byla půl dne neprůjezdná.

K incidentu došlo v místě, kde vzniká nová prodejna Volvo. "Ze Staré ulice vyjížděla řidička Volkswagenu Polo na Hradeckou ulici, a nedala přitom přednost zleva, od Trutnova jedoucímu kamionu," uvedl policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Šofér kamionu se snažil reagovat, přesto se střetu s osobním autem nevyhnul. "Jak se snažil strhnout řízení, aby Polo netrefil naplno, dostal se částečně vlevo mimo silnici, kde narazil do značky a sloupu veřejného osvětlení. Když jízdu korigoval ve snaze vrátit se zpět na vozovku, návěs plná štěrku se převrhnul," oznámil Vincenc.

Převrácený návěs s vysypaným štěrkem silnici zcela zablokovaly. Některé kamiony zůstaly na dlouhé hodiny uvězněné v koloně. Objízdná trasa pro osobní vozy vedla přes Starý Rokytník, Radeč, Hajnice a Výšinku. Nákladní auta musela dočasně přes Choustníkovo Hradiště, Dvůr Králové nad Labem a Nemojov. "Policisté řídili a odkláněli dopravu na kruhové křižovatce v Trutnově u Junioru," upřesnil Vincenc.

Odstraňování následků trvalo téměř sedm hodin. Nejprve bylo potřeba přeložit náklad, poté bylo potřeba dostat zpátky na kola převrácený návěs. Naplno byla silnice průjezdná krátce před 16. hodinou.

"Žena utrpěla při nehodě lehké zranění. Předběžná škoda je odhadnuta na 1,5 milionu korun na kamionu, 50 tisíc korun na osobním autě, a 30 tisíc korun na sloupu veřejného osvětlení," dodal policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

(pac, tz-lvi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Hasiči a Jaroslava Stránská, Facebook/Trutnováci