Pondělí

27. května 2024

Nyní

18°

Zítra

15°

Svátek má

Řidička nadýchala ve tři odpoledne téměř dvě promile

26. 9. 2020

page.Name
Hned dvakrát během několika hodin se setkali trutnovští policisté s 41letou řidičkou. Nejprve ji přistihli v osobním autě Ford opilou při běžné silniční kontrole, o něco později ji vyšetřovali, když nabourala mezi Libčí a Debrným.

Incident se odehrál ve středu 23. září. Podle policie usedla za volant silně opilá. Nejdříve ji hlídka zastavila krátce před třetí hodinou odpoledne v Polské ulici v Trutnově. "Provedené dechové zkoušky u ní prokázaly pozitivní hodnoty 1,87 a 1,55 promile alkoholu. Na místě ji proto policisté zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu," oznámil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Ani to ale ženu neodradilo. V pět odpoledne totiž řídila stejné auto znovu, mezi obcí Libčí a Debrným. "Na účelové komunikaci nezvládla průjezd prudké pravotočivé zatáčky a dostala smyk. Následně pravým bokem narazila do svodidel. Po střetu pak dále pokračovala v jízdě ve smyku a po průjezdu následující levotočivé zatáčky skončila vlevo mimo vozovku, kde narazila do složených klád," upřesnil Vincenc.

Dechové zkoušky prokázaly u řidičky hodnoty dosahující téměř dvou promile alkoholu. Z nehody vyvázla bez zranění. Hmotná škoda je vyčíslena na 100 tisíc korun. "Ženě nyní v případě odsouzení z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí až tři roky vězení, zákaz činnosti nebo peněžitý trest," dodal policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

(pac, tz-lvi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR