Úterý

21. května 2024

Nyní

18°

Zítra

14°

Svátek má

Auto skončilo po smyku v korytě potoka, pro řidičku musel vrtulník

12. 3. 2021

Auto skončilo po smyku v korytě potoka, pro řidičku musel vrtulník 0 snímků
Smyk na zledovatělé silnici byl příčinou dopravní nehody, která se stala dnes o půl sedmé ráno na hlavní silnici ve Zlaté Olešnici. Zaklíněnou ženu museli z auta vyprostit hasiči.

„K nehodě pravděpodobně došlo tak, že 26letá řidička osobního vozidla Citroen nepřizpůsobila rychlost jízdy zledovatělému povrchu silnice. Při průjezdu levotočivé zatáčky dostala smyk, vyjela vlevo mimo komunikaci, kde se zřítila ze svahu do koryta potoka,“ oznámila policejní mluvčí Iva Kormošová.

Auto se při pádu přetočilo a skončilo v potoce částečně na boku a částečně na střeše. Žena zůstala ve vozidle zaklíněná a museli ji vyprostit hasiči. „Zaklíněná řidička si byla naštěstí sama schopná zavolat o pomoc na tísňovou linku, vozidlo bylo totiž ze silnice jen těžko viditelné,“ upozornila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Hasiči zraněnou ženu z auta vyprostili, do péče si ji převzala zdravotnická záchranná služba. „Následně byla transportována prudkým svahem na silnici, kde byl připravený vrtulník letecké záchranné služby,“ sdělila Götzová.

„Záchranáři na místě nehody zjistili, že žena při nehodě utrpěla naštěstí pouze lehká zranění, která ji neohrožovala na životě. Přesto bylo nutné ji z vozu rychle vyprostit, protože ji mimo jiné hrozilo také nebezpečné podchlazení,“ upřesnil mluvčí záchranné služby Ivo Novák.

Policisté na autě odhadli škodu na 60 tisíc korun. Z důvodu závad, zadrželi u vozidla osvědčení o registraci. „Přesná příčina nehody je v šetření trutnovských policistů,“ doplnila Kormošová.

Zpočátku byla silnice zcela uzavřená, přibližně po hodině byl provoz řízen kyvadlově. „Hasiči provedli vytažení havarovaného auta zpět na komunikaci, vyprostily jej pomocí jeřábu. Následně pomohli s naložením vraku na odtah,“ dodala mluvčí hasičů Martina Götzová.

Po třech hodinách byl provoz zcela obnoven.

(pac, tz-iko)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Hasiči, Policie ČR a Zdravotnická záchranná služba