Pondělí

27. května 2024

Nyní

17°

Zítra

16°

Svátek má

Mladá žena týrala ročního syna, měl zlomené téměř všechny kosti v těle

2. 3. 2021

page.Name
Z těžkého ublížení na zdraví, kterého se měla dopustit na svém ani ne ročním synovi, obvinili minulý týden policisté třiadvacetiletou ženu z Trutnova. Pokud ji soud uzná vinnou, může jít do vězení až na 12 let.

Oznámení o podezření na ublížení podal lékař trutnovské nemocnice, kam matka své dítě 24. února přivezla na ošetření. „Z předběžné zprávy od přibrané znalkyně z oboru zdravotnictví vyplynulo, že měl chlapec nejen čerstvé zlomeniny obou dolních končetin, ale i zlomeniny staršího data,“ uvedla tisková mluvčí policie Iva Kormošová.

Zároveň bylo zjištěno, že dítě mělo za svůj krátký život po celém těle téměř všechny kosti zlomené. Zranění, která byla způsobena opakovaným tupým násilím různé intenzity, při kterých dítě zažívalo mučivé útrapy, byla zhodnocena jako tzv. syndrom týraného dítěte.

Policisté vypátrali, že matka má ještě děti ve věku 5 a 6 let, které ji byly v roce 2017 odebrány. „Jelikož vyšetřovatel měl důvodnou obavu, že žena bude v trestné činnosti pokračovat, nebo že uprchne, podal ke státnímu zástupci podnět na vzetí do vazby,“ sdělila mluvčí Kormošová s tím, že soudce následně návrh státního zástupce akceptoval a ženu do vazby poslal.

(red, tz-iko)
redakce@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek