Neděle

3. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Policisté poznali za volantem muže se zákazem řízení, utekl před nimi

10. 3. 2021

page.Name
Sotva minul policejní hlídku, okamžitě 33letý muž sjel z hlavní silnice a dal se na útěk. Řídil totiž auto i přesto, že má zablokovaný řidičský průkaz.

Případ se stal poslední únorovou sobotu ve Dvoře Králové nad Labem. Kolem poledne si policisté všimli protijedoucího osobního auta Opel Vectra. „Bylo viditelně ve špatném technickém stavu a řídil ho jim známý řidič, u kterého věděli, že má zákaz řízení,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Než se policisté stačili otočit, opel odbočil na nezpevněnou cestu, která vedla k zastřešenému můstku přes Labe. Jelikož můstek není průjezdný, řidič musel auto zastavit.

„Se spolujezdcem z auta vyskočili a dali se před policisty na útěk. Hlídce se podařilo dostihnout jednoho z mužů a za užití donucovacího prostředku namířené střelné zbraně donutit k ulehnutí na zem. Jednalo se o spolujezdce,“ upřesnila Kormošová.

Řidiči se sice podařilo utéct, policisté ho ale ztotožnili. „Prověrka v evidencích policistům potvrdila, že ačkoliv mu k 12. únoru vypršel zákaz řízení všech motorových vozidel, má stále platnou blokaci řidičského průkazu,“ zdůraznila Kormošová.

Přestupek za řízení bez řidičského průkazu předali policisté správnímu orgánu k dořešení. „Stejně starému spolujezdci uložili pokutu ve výši dva tisíce korun za porušení vládních nařízení - neužil ochranné prostředky dýchacích cest,“ dodala policejní mluvčí Iva Kormošová.

(pac, tz-iko)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek
Video: Policie ČR