Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

24°

Svátek má

Policisté poznali za volantem muže se zákazem řízení, utekl před nimi

10. 3. 2021

page.Name
Sotva minul policejní hlídku, okamžitě 33letý muž sjel z hlavní silnice a dal se na útěk. Řídil totiž auto i přesto, že má zablokovaný řidičský průkaz.

Případ se stal poslední únorovou sobotu ve Dvoře Králové nad Labem. Kolem poledne si policisté všimli protijedoucího osobního auta Opel Vectra. „Bylo viditelně ve špatném technickém stavu a řídil ho jim známý řidič, u kterého věděli, že má zákaz řízení,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Než se policisté stačili otočit, opel odbočil na nezpevněnou cestu, která vedla k zastřešenému můstku přes Labe. Jelikož můstek není průjezdný, řidič musel auto zastavit.

„Se spolujezdcem z auta vyskočili a dali se před policisty na útěk. Hlídce se podařilo dostihnout jednoho z mužů a za užití donucovacího prostředku namířené střelné zbraně donutit k ulehnutí na zem. Jednalo se o spolujezdce,“ upřesnila Kormošová.

Řidiči se sice podařilo utéct, policisté ho ale ztotožnili. „Prověrka v evidencích policistům potvrdila, že ačkoliv mu k 12. únoru vypršel zákaz řízení všech motorových vozidel, má stále platnou blokaci řidičského průkazu,“ zdůraznila Kormošová.

Přestupek za řízení bez řidičského průkazu předali policisté správnímu orgánu k dořešení. „Stejně starému spolujezdci uložili pokutu ve výši dva tisíce korun za porušení vládních nařízení - neužil ochranné prostředky dýchacích cest,“ dodala policejní mluvčí Iva Kormošová.

(pac, tz-iko)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek
Video: Policie ČR