Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Prázdnější silnice lákají k vyšší rychlosti, řidič jel přes 200 kilometrů v hodině

16. 3. 2021

page.Name
Policejní hlídek je na silnicích víc než dost, přesto si z toho řada motoristů těžkou hlavu nedělá. Porušují předpisy, nejčastěji nejvyšší povolenou rychlost. Poslední případ je z víkendu, kdy se po dálnici D11 u Hradce Králové řítil 52letý šofér v mercedesu rychlostí 209 kilometrů za hodinu.

Dopravní policisté v Královéhradeckém kraji se od pátku 5. března při dopravně bezpečnostních opatřeních zaměřují hlavně na dodržování maximální povolené rychlosti. „Ukazuje se však, že řidiči, přestože je všude na silnicích kvůli kontrolám vládních nařízení plno hlídek, stále nerespektují dopravní značení,“ řekla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Od začátku akce do včerejška policisté zjistili u všech účastníků silničního provozu 741 přestupků. Na prvním místě je překročená rychlost se 447 přestupky. V 59 případech jde o nepoužití bezpečnostních pásů, dále 37 přestupků souvisejících se špatným technický stav vozidla a ve 22 případech telefonování za jízdy.

Policisté na místě uložili pokuty ve výši téměř 457 tisíc korun a 36 přestupků předali správním orgánům. U jedenácti řidičů bylo zjištěno požití alkoholu a u tří užití návykových látek, u pěti byl prokázán zákaz řízení.

Jen za uplynulý víkend 166 řidičů překročilo povolenou rychlost. Mezi nimi i motorista, který jel s mercedesem rychlostí 209 kilometrů v hodině. "V brzké době se bude zpovídat u správního orgánu, který mu může uložit pokutu pět až deset tisíc korun a zákaz řízení na šest až dvanáct měsíců,“ upozornila mluvčí.

(hyš, pac-tz-iko)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR