Pátek

19. července 2024

Nyní

23°

Zítra

24°

Svátek má

U benzinky v Trutnově se střílelo, zloděje se podařilo dopadnout

18. 3. 2021

page.Name
Dramatické okamžiky se odehrály ve čtvrtek časně ráno u benzinové čerpací stanice v Polské ulici (vedle Lidlu). Zloděj tam zaútočil střelnou zbraní na trutnovské strážníky. Ti střelbu opětovali. Podle dosavadních informací se pachatele povedlo chytit. Postřelený útočník a zraněný strážník skončili v nemocnici.

Strážníci na pumpě zasahovali před čtvrtou hodinou ráno kvůli krádeži. "Muž si na čerpací stanici z chladícího pultu vzal čtyři lahve limonád a bez zaplacení odešel. Když na výzvu prodavačky nereagoval, zavolala na linku 156," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Zloděj ale na přivolané strážníky zaútočil. Nejprve slovně, pak i střelnou zbraní. Jednoho městského policistu zranil, poškodil i policejní auto. Strážníci střelbu opětovali a muže postřelili. Pachatel ale skočil do auta a z místa odjel.

Hlídky městské policie a Policie České republiky ho začaly pronásledovat a dojely ho v Poříčí, v Náchodské ulici u křižovatky do Ječné ulice. "Policistům se ho podařilo po několika set metrech dopadnout a zadržet," potvrdila policejní mluvčí.

Kvůli zranění dopadeného zavolali policisté na místo záchrannou službu, která zloděje převezla do nemocnice. "Muž ve věku 28 let je mimo ohrožení života. Do nemocnice byl také převezen s lehkým střelným zraněním jeden ze strážníků," upozornila Kormošová.

"Při konfliktu utrpěl 31letý muž lehké poranění hlavy, se kterým jej záchranáři po ošetření převezli do trutnovské nemocnice. Druhý z mužů utrpěl střelné poranění v oblasti hrudníku a horní končetiny. Po poskytnutí potřebné péče na místě zásahu jej záchranáři v doprovodu policistů převezli do Fakultní nemocnice v Hradci Králové," upřesnil mluvčí zdravotnické záchranné služby Ivo Novák.

 

Policisté po prohlídce auta našli dvě kuše a jednu střelnou zbraň - pravděpodobně plynovou. "Všechny zbraně byly předány k balistickému zkoumání," sdělila policejní mluvčí.

Podle policie není zadržený držitelem zbrojního průkazu. Nikdy v minulosti nebyl trestán. "Policisté zahájili úkony trestního řízení pro zločin násilí proti úřední osobě a přečin poškození cizí věci, za což hrozí trest odnětí svobody od šesti měsíců do šesti let. V současné chvíli podezřelý muž není kvůli zdravotnímu stavu schopen výslechu," dodala policejní mluvčí Iva Kormošová. 

Podle velitele trutnovských strážníků Radka Svobody je dnešní případ ojedinělý tím, jak vyvrcholil. Na benzinku totiž vyjíždějí městští policisté poměrně často. „Nebyl to první konflikt. Vždy to ale byly drobné krádeže, nebo menší incidenty s opilci. Nepamatuju se ale, že by po nás za posledních dvacet let nějaký pachatel střílel,“ upozornil.

(bog, pac)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš