Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Ženy chovaly psy mezi výkaly a harampádím, hrozí jim za to 8 let

10. 3. 2021

Ženy chovaly psy mezi výkaly a harampádím, hrozí jim za to 8 let 6 snímků
Z chovu zvířat v nevhodných podmínkách obvinili policisté dvě ženy ve věku 57 a 25 let. Matka s dcerou ve Dvoře Králové nad Labem chovaly psy v domě, který připomínal smetiště, jak ukazují policejní videozáběry. Zanedbaní a zubožení psi byli ženám odebráni.

„Obviněné ženy měly společně od června loňského roku do konce září chovat v nevhodných podmínkách téměř čtyřicet psů, fen a jejich štěňata, přičemž s ohledem na tak velké množství nemohly zajistit jejich dostatečné venčení. Ani kolem nemovitosti, kde psi žili, nebyly vhodné podmínky pro jejich odpočinek a proběhnutí. Spíš tyto prostory připomínaly sběrný dvůr,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Při šetření vyšlo najevo, že vnitřek chovných prostor byl absolutně nevyhovující. „Všude se nacházely staré neodklizené exkrementy a také zničené bytové zařízení. Negativním faktorem bylo i to, že zvířata nedostávala dostatečné množství kvalitní výživy a v těchto podmínkách se nekontrolovaně mezi sebou množila,“ upřesnila Pižlová.

 

V množině byli především malí a střední kříženci. „Postoj majitelů týkající se chovu ´chlupáčů´ vedl i k jejich psychickým a fyzickým útrapám, přičemž jedna fena podlehla zraněním, která jí způsobila ostatní zvířata kousnutím. Bohužel nebyla včas a řádně ošetřena,“ upozornila Pižlová.

Všechna zvířata jsou od konce září v rukou jedné neziskové organizace, která se zaměřuje na týraná zvířata. Majitelky psů jim je věnovaly krátce před tím, než jim měla být zvířata úředně odebrána. „V případě prokázání viny ženám hrozí až osmiletý pobyt ve vězení,“ dodala policejní mluvčí Šárka Pižlová.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto a video: Policie ČR