Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Předjíždění přes plnou čáru se řidiči nevyplatilo, skončil ve skále

22. 6. 2021

Předjíždění přes plnou čáru se řidiči nevyplatilo, skončil ve skále 0 snímků
Mimořádnou porci štěstí měl v sobotu večer řidič osobního auta BMW. Při předjíždění v zatáčce dostal smyk a narazil do skály. Vyvázl bez zranění, ani se přitom nesrazil s dalším autem.

K bouračce došlo před půl desátou večer na hlavní silnici v obci Suchovršice. „Z dodaného kamerového záznamu vyplynulo, že 31letý řidič předjížděl před sebou jedoucí osobní vozidlo značky Honda v místě, kde je zákaz předjíždění. Před sebou neměl dostatečný rozhled a současně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a vlastnostem vozidla,“ oznámila policejní mluvčí Iva Kormošová.

Jenže v prudké pravotočivé zatáčce dostal šofér smyk. „Vyjel mimo komunikaci, kde auto po přetočení o 180 stupňů narazilo pravou zadní částí do skály,“ upřesnila mluvčí.

Kupodivu při incidentu nedošlo ke střetu s předjížděným autem. Nedošlo ani k žádnému zranění. „Policisté provedli u řidiče BMW dechovou zkoušku s negativním výsledkem a na autě odhadli škodu na 80 tisíc korun,“ sdělila Kormošová.

Za nerespektování svislé dopravní značky "Zákaz předjíždění " doplněné vodorovnou plnou čárou hrozí šoférovi pokuta 5 až 10 tisíc korun a zákaz řízení na 6 až 12 měsíců.

(pac, tz-iko)
pavel@trutnovinky.cz
Foto a Video: Policie ČR