Čtvrtek

28. září 2023

Nyní

19°

Zítra

19°

Svátek má

Předjíždění přes plnou čáru se řidiči nevyplatilo, skončil ve skále

22. 6. 2021

Předjíždění přes plnou čáru se řidiči nevyplatilo, skončil ve skále 3 snímků
Mimořádnou porci štěstí měl v sobotu večer řidič osobního auta BMW. Při předjíždění v zatáčce dostal smyk a narazil do skály. Vyvázl bez zranění, ani se přitom nesrazil s dalším autem.

K bouračce došlo před půl desátou večer na hlavní silnici v obci Suchovršice. „Z dodaného kamerového záznamu vyplynulo, že 31letý řidič předjížděl před sebou jedoucí osobní vozidlo značky Honda v místě, kde je zákaz předjíždění. Před sebou neměl dostatečný rozhled a současně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a vlastnostem vozidla,“ oznámila policejní mluvčí Iva Kormošová.

Jenže v prudké pravotočivé zatáčce dostal šofér smyk. „Vyjel mimo komunikaci, kde auto po přetočení o 180 stupňů narazilo pravou zadní částí do skály,“ upřesnila mluvčí.

Kupodivu při incidentu nedošlo ke střetu s předjížděným autem. Nedošlo ani k žádnému zranění. „Policisté provedli u řidiče BMW dechovou zkoušku s negativním výsledkem a na autě odhadli škodu na 80 tisíc korun,“ sdělila Kormošová.

Za nerespektování svislé dopravní značky "Zákaz předjíždění " doplněné vodorovnou plnou čárou hrozí šoférovi pokuta 5 až 10 tisíc korun a zákaz řízení na 6 až 12 měsíců.

(pac, tz-iko)
pavel@trutnovinky.cz
Foto a Video: Policie ČR