Pondělí

27. května 2024

Nyní

19°

Zítra

19°

Svátek má

Návštěvník festivalu přišel o stan a vše, co měl uvnitř

21. 7. 2021

page.Name
Do slova a do písmene přes noc přišel zahraniční návštěvník trutnovského festivalu Obscene Extreme o stan. A s ním o všechno, co v něm bylo uložené. Škodu vyčíslil na téměř 30 tisíc korun.

Ke krádeži došlo na Bojišti v noci z neděle na pondělí. „V neděli odpoledne odešel 33letý muž na festival, a když se v pondělí v časných ranních hodinách vrátil, našel jen prázdnou plochu. Stan i se všemi věcmi jako spacák, matrace, vařič, nádobí, brýle, oblečení a mobilní telefon byly pryč,“ oznámila policejní mluvčí Iva Kormošová.

Hudební fanoušek tak během jediné noci přišel o věci za téměř 30 tisíc korun. „Policisté po pachateli krádeže pátrají. Zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádež, za který hrozí až dvouleté vězení,“ upřesnila Kormošová.

Při přehlídce extrémní muziky Obscene Extreme nedošlo k žádnému narušení veřejného pořádku, oznámila policie. Na festival dohlíželo téměř 40 policistů, kteří zadokumentovali 3 přečiny: krádež, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a porušování domovní svobody. „Ke krádežím došlo ve stanovém městečku v průběhu noci,“ doplnila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Policisté uložili tři desítky pokut v dopravě v hodnotě přesahující 7 tisíc korun a odhalili pět přestupků, které předali k projednání správnímu orgánu.
„Jednalo se například o jízdu pod vlivem drog a jízdu bez řidičského oprávnění.
Zkontrolovali jsme 180 osob a 129 vozidel,“ dodala Pižlová.

(pac, tz-iko, špi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek