Čtvrtek

30. května 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Ohrožoval manželku nožem, skončil ve vazbě

19. 7. 2021

page.Name
Opilce, kterým s nožem v ruce hrozil manželce zabitím, museli zadržet policisté. Muž skončil ve vazbě a hrozí mu až tři roky vězení, oznámil policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Osmatřicetiletého muže zadrželi žacléřští policisté ve čtvrtek krátce před půlnocí ve Vězeňské ulici. „Klademe mu za vinu, že předchozí den pod vlivem alkoholu v místě bydliště vyhrožoval s nožem v ruce své manželce zabitím. Dále mezi nimi mělo dojít i k fyzickému napadení, přičemž žena utrpěla poranění oka,“ upřesnila mluvčí.

Policejní komisař zahájil proti muži trestní stíhání pro podezření ze spáchání přečinu nebezpečné vyhrožování.

V minulosti už obviněný měl problémy se zákonem. Za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, týrání svěřené osoby a pokus ublížení na zdraví mu soud uložil podmíněný trest 1,5 roku se zkušební dobou do března 2024. „Dále mu soudce uložil povinnost zdržet se požívání alkoholických nápojů nebo jiných návykových látek a podrobit se léčení na závislosti, což však do současné doby neučinil,“ sdělila Pižlová.

Policejní komisař v pátek k rukám státního zástupce zaslal podnět na vzetí obviněného do vazby. „Soudce Okresního soudu v Trutnově v sobotu návrh akceptoval, muž je stíhán vazebně. V případě prokázání viny mu hrozí až tříletý pobyt ve vězení,“ dodala policejní mluvčí Šárka Pižlová.

(pac,tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Pavel Cajthaml