Neděle

16. června 2024

Nyní

14°

Zítra

14°

Svátek má

Řidič škodovky chtěl zabránit střetu, skončil na louce

17. 7. 2021

Řidič škodovky chtěl zabránit střetu, skončil na louce 0 snímků
Policie hledá svědky nehody, která se stala minulou sobotu v křižovatce mezi obcemi Výšinka a Střítež. Jeden z řidičů z místa incidentu ujel.

Vše se odehrálo v sobotu 10. července krátce po 10. hodině dopoledne. „Na křižovatce silnic předjížděl řidič Škody Octavia před sebou jedoucí prozatím nezjištěné vozidlo. Při tomto manévru měl následně doposud neznámý řidič předjížděného automobilu nedbat zvýšené opatrnosti, začít odbočovat vlevo na obec Hajnice,“ uvedl policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Náhlým odbočováním ale motorista ohrozil řidiče škodovky. „Ten měl ve snaze zabránění střetu strhnout řízení vlevo a vyjet mimo vozovku na louku, kde narazil do dřevěného a betonového sloupku,“ upřesnil Vincenc.

Muž ani jeho spolujezdkyně při nehodě naštěstí neutrpěli žádné zranění. Ovlivnění alkoholem vyloučili policisté dechovou zkouškou. Vzniklá škoda je předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun.

Řidič předjížděného vozidla bohužel nezastavil a dál pokračoval v jízdě. „Policisté v této chvíli žádají případné svědky, kteří by mohli poskytnout informace vedoucí k objasnění události, aby je kontaktovali buď přímo na Dopravním inspektorátu v Trutnově nebo telefonicky na čísle 974539250 či lince 158,“ dodal Lukáš Vincenc.

(pac, tz-lvi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR