Neděle

16. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Za požáry aut můžou technické závady

29. 7. 2021

Za požáry aut můžou technické závady 0 snímků
Dvakrát byli včera hasiči přivolání k hořícím autům. Oba požáry se obešly bez zranění, plameny se povedlo včas zlikvidovat.

Jedno osobní auto zasažené ohněm bylo hlášeno krátce před třináctou hodinou. Chrysler Grand Voyager jel z Vrchlabí směrem na Janské Lázně. „Posádka už v Černém dole cítila zápach, který zesílil, když projížděli kolem Hoffmanovy boudy. Tam už řidič vůz zastavil a v tu chvíli uviděl stoupat z vozu kouř,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Naštěstí se šoférovi podařilo požár rychle zlikvidovat pomocí hasicího přístroje, a to ještě před příjezdem hasičů. „Na vině bude zřejmě technická závada. Škoda byla vyčíslena asi na 10 tisíc korun,“ upřesnila Götzová.

K hořícímu osobnímu autu vyjížděli hasiči krátce před jedenáctou hodinou také ve Vrchlabí ve Vančurově ulici. U Nissanu Primera byla plameny zasažena motorová část. „Požár měli hasiči během několika málo minut uhašený,“ potvrdila mluvčí.

„Příčinou události byla technická závada na palivovém systému, škoda byla vyčíslena asi na 10 tisíc korun,“ dodala Martina Götzová.

(pac, tz-mgö)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Hasiči