Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

20°

Svátek má

Bourali opilí motoristé i cyklisté. Šestnáctiletá vrazila do chodce

21. 4. 2021

page.Name
Alkohol a drogy figurovaly u šesti ze včerejších devatenácti bouraček v hradeckém kraji. Opilí byli nejen řidiči aut. Dvě nehody způsobili pod vlivem alkoholu cyklisté.

K prvnímu incidentu došlo po desáté večer v Choustníkově Hradišti. Šestnáctiletá cyklistka jela po chodníku a narazila do dvacetiletého bruslaře. Oba skončili v nemocnici. „Slečna nadýchala jedno promile, jela bez osvětlení a bez přilby,“ upozornila policejní mluvčí Iva Kormošová.

Půl hodiny po půlnoci v obci Lično upadl na vozovku jedenadvacetiletý cyklista. Způsobil si zranění, s kterým byl převezen do nemocnice. „Jeho dechová zkouška byla pozitivní a to téměř 1,7 promile alkoholu,“ uvedla Kormošová.

Sedmdesátiletý motorista ve Škodě Fabia způsobil nehodu ve Dvoře Králové nad Labem. V ulici Borovičky při odbočování vlevo nedal přednost protijdoucím chodcům a do jednoho narazil. Naměřili mu 0,6 promile alkoholu v dechu.

Opilá byla i 63letá řidička, která s osobním autem Renault Thalia narazila na parkovišti u obchodního domu v Náchodě do zaparkované Škody Superb. Z místa ujela. Policisté ji za hodinu a půl vypátrali v Olešnici u Červeného Kostelce, kde musela zastavit kvůli spálené spojce. „Ženě naměřili téměř 1,8 promile alkoholu v dechu,“ oznámila Kormošová.

Rekordní hodnotu, téměř 3,4 promile alkoholu v dechu, naměřili policisté 57letému řidiči osobního auta BMW v Borohrádku na Rychnovsku. „Muž na účelové komunikaci narazil do zaparkovaného nákladního vozu, poté přejel silnici 1/36, vyjel mimo silnici, odkud se snažil vyjet zpět, přitom však narazil do sloupu elektrického vedení. Policisté škodu odhadli na 41 tisíc,“ uvedla mluvčí.

S pozitivním testem na přítomnost THC havaroval v šest ráno 41letý řidič v katastru obce Žďár nad Orlicí. Při výjezdu z pravotočivé zatáčky vyjel s vozem Ford Transit mimo vozovku, kde narazil do stromu. Po nárazu se auto převrátilo na bok. Muž utrpěl lehké zranění. Na autě vznikla škoda 120 tisíc korun.

„U všech nehod je přesná příčina předmětem dalšího šetření,“ dodala policejní mluvčí Iva Kormošová.

(pac, tz-iko)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek