Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Dealer propuštěný na podmínku dál vařil a prodával pervitin. Hrozí mu 10 let

14. 4. 2021

Dealer propuštěný na podmínku dál vařil a prodával pervitin. Hrozí mu 10 let 8 snímků
Jen krátce po propuštění z vězení vydržel žít bez drog 32letý muž. Časem se vrátil k jejich výrobě, a to nejen pro vlastní potřebu. S pervitinem také obchodoval. V pondělí ho ve Dvoře Králové nad Labem zadržela policie, ode dneška je ve vazbě.

Dealer si už dřív odpykával trest za výrobu a distribuci pervitinu. Předloni byl podmínečně propuštěn z vězení se zkušební dobou do dubna 2024. Bohužel, jak se časem ukázalo, k výrobě pervitinu se opět vrátil.

“Od léta 2020 do současné doby vyrobil několik stovek gramů této drogy. Jako několikaletý uživatel pervitinu jej z větší části užíval sám, ale část poskytoval zdarma nebo prodával dalším uživatelům drog v Královéhradeckém a Pardubickém kraji,“ oznámila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Policie našla u obviněného při zadržení téměř 170 gramů pervitinu, téměř 200 tisíc korun v hotovosti a plynovou pistoli. „Při domovní prohlídce a prohlídce auta bylo nalezeno dalších téměř 20 gramů pervitinu, marihuana, věci potřebné k výrobě pervitinu, jako prekursory a chemikálie, laboratorní sklo, rovněž injekční stříkačky a další věci související s drogovou trestnou činností, které budou následně podrobeny znaleckému zkoumání,“ uvedla Pižlová.

Rovněž byly zajištěny dva motocykly, které si obviněný měl pořídit za peníze získané prodejem pervitinu.

Muž je podezřelý ze spáchání zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Stíhán je vazebně. „V případě prokázání viny mu hrozí trest od dvou do deseti let,“ dodala policejní mluvčí Šárka Pižlová.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR