Středa

17. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Kamion narazil do viaduktu, přes dvě hodiny blokoval dopravu

26. 4. 2021

Kamion narazil do viaduktu, dvě hodiny blokoval dopravu 0 snímků
Nehoda kamionu dnes na více než dvě hodiny zablokovala dopravu v Petříkovické ulici. Auto s kontejnerem se nevešlo pod tamní viadukt. Nemělo patřičnou výšku 3,7 metru.

K bouračce došlo krátce před devátou hodinou. „Kamion s kontejnerovým návěsem narazil do konstrukce železničního nadjezdu,“ uvedla policejní mluvčí Eliška Majerová. Incident se obešel bez zranění.

Přinesl ale komplikace v dopravě. Téměř dvě hodiny trvalo, než se vůz povedlo zpod viaduktu vytáhnout. „Nárazem byla poškozena nejen kabina, ale i samotný kontejner, který se utrhl a částečně z návěsu spadl,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová. Na místě zasahovali také drážní hasiči.

Velitel zásahu povolal na místo vyprošťovací automobil s jeřábem. "Nejprve bylo nutné vrátit spadlý kontejner zpět na návěs, stabilizovat ho a zabezpečit proti dalšímu pohybu. Až poté bylo možné začít rovnat kamion tak, aby mohl být zpod mostní konstrukce uvolněn," upřesnila Götzová.

Kamion zůstal stát napříč oběma jízdními pruhy, silnice proto byla dočasně uzavřená, zprovoznit se jí podařilo krátce po poledni. Také provoz na železniční trati byl nejprve zastaven. "Po prohlédnutí mostu odborným pracovníkem Správy železnic byly vlaky na trať opět brzy vpuštěny," dodala mluvčí hasičů.

Nehoda se obešla bez zranění. "Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška,“ upřesnila policejní mluvčí Eliška Majerová.

Škodu na vozidle odhadli policisté na 110 tisíc korun, na mostu 30 tisíc a na hliníkovém lešení a značce 100 tisíc korun. Řidič dostal na místě pokutu 2 tisíce korun.Nárazy nákladních aut do viaduktů nejsou v Trutnově bohužel ojedinělé (viz. fotogalerie). Například loni v červenci se během sedmi dnů nevešly dva kamiony pod viadukt v Horské ulici na Šestidomí, přestože na značce je upozornění na maximální výšku 3,7 metru.

Nejprve se na místě zaklínila Scania a zablokovala provoz v jednom jízdním pruhu. Dopravu musela na místě dočasně řídit policie. Vůz vyprostili přivolaní hasiči. Scania měla poničenou horní část, především kabinu. Viadukt poškozený nebyl. Škoda byla odhadnuta na 160 tisíc korun.

O týden později vůz DAF zachytil o mostní konstrukci korbou. Řidič se ale znovu rozjel, zpod mostu se "vytrhl" a zničil přitom horní část svého vozu. Viadukt sice újmu neutrpěl, přesto při nehodě vznikla škoda za více než 130 tisíc korun.

Podobná nehoda se na stejném místě stala týden před Vánoci 2019. Kamion se zasekl pod mostem tak nešťastně, že hasiči museli vypustit všechny jeho pneumatiky, aby ho mohli vyprostit. Dokonce byl kvůli tomu zhruba na hodinu zastaven provoz na železniční trati, která vede přes most.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Hasiči a Policie ČR