Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

26°

Svátek má

Opilec přelezl závory a zastavil se těsně před projíždějícím vlakem

27. 4. 2021

page.Name
Pořádnou porci pověstného štěstí měl včera odpoledne 29letý muž v Hostinném. V opilosti málem vstoupil před projíždějící vlak.

Incident se odehrál u železničního přejezdu. Opilec se tam pokoušel přelézt spuštěné závory. Na signalizačním zařízení blikalo červené světlo avizující příjezd vlaku.

„Policisté se služebním vozem stojící v koloně za využití majáků předjeli ostatní a šli osobu muže zastavit a zkontrolovat. Ten po překonání závor zavrávoral a zastavil se ve chvíli, když místem projížděl osobní vlak na Vrchlabí,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Policisté s mužem provedli dechovou zkoušku na alkohol s pozitivním výsledem 3,23 promile alkoholu v dechu. „Jelikož hrozilo, že muž bude i nadále ohrožovat svůj život, zajistili ho a převezli na protialkoholní záchytnou stanici,“ upřesnila Pižlová.

Nejen nocleh na záchytce vyjde opilce draho. Ještě před odvozem do Hradce Králové policisté udělili muži pokutu za přestupek v dopravě. "Konkrétně vstup chodce na železniční přejezd v případech, kdy je to zákonem zakázáno," dodala policejní mluvčí.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR