Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

18°

Zítra

25°

Svátek má

Oprávnění k řízení auta nemá, celníci u něj našli konopí

28. 4. 2021

Oprávnění k řízení auta nemá, celníci u něj našli konopí 0 snímků
Až 15 tisíc korun pokuty hrozí mladíkům, které krátce po pondělní půlnoci zastavila v Trutnově hlídka celníků. Spáchali totiž přestupek, neoprávněně přechovávali návykové látky v malém množství pro osobní spotřebu.

V autě cestovali dva muži ve věku 20 a 26 let. „O skutečnosti, že není vše úplně v pořádku, vypovídala vůně linoucí se z vozidla a absence průkazů totožnosti obou mladíků. Po ztotožnění posádky ve spolupráci s operačním centrem a policisty, celníci získali informaci, že řidič nevlastnil řidičské oprávnění,“ uvedl mluvčí celníků Jitka Fajstavrová.

Na dotaz, zda převážejí alkohol, cigarety, tabák či narkotika, odpověděli oba muži celníkům negativně. Kontrola ale ukázala něco jiného. Sušenou rostlinu, která svým vzhledem připomínala konopí, našli celníci v přihrádce před spolujezdcem.

„Po provedení testu na přítomnost THC a zvážení na digitální váze, která ukázala hmotnost včetně obalu 24,7 gramů, přivolali trutnovské policisty, jímž případ předali k dalšímu řízení,“ upřesnila Fajstavrová.

V posledních dnech to není ojedinělý případ, kdy celníci přistihli někoho s drogami. „S volným pohybem osob mezi okresy se v kraji roztrhl pytel s pašeráky drog,“ prohlásila Fajstavrová.

Například v Meziměstí na Náchodsku dopadli celníci prchajícího mladíka na motocyklu s léky na výrobu metamfetaminu. Služební fena Bonny našla pod podvozkem zaparkovaného minibusu mladíkem odhozený batoh. „Ukrýval 200 tablet léků Apselan v originálním balení. Pseudoefedrin, jenž tablety obsahují, je drogově závislými zneužíván k výrobě metamfetaminu,“ upřesnila Fajstavrová.

Také při další kontrole na Náchodsku sehrál důležitou roli pes. Vyčmuchal u 45letého muže v autě pod sedačkou spolujezdce metamfetamin za čtvrt milionu korun. „V igelitové tašce byla ukryta plastová dóza, jež obsahovala 142,9 gramů bílé krystalické látky pozitivně reagující provedeným testem Detect4Drug na metamfetamin,“ dodala mluvčí celníků Jitka Fajstavrová.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Celní úřad pro Královéhradecký kraj