Pondělí

27. května 2024

Nyní

19°

Zítra

15°

Svátek má

Ukradl ve Vlčicích auto, policisté ho vypátrali v Jihlavě

27. 4. 2021

page.Name
Policie objasnila dvě krádeže, ke kterým došlo před několika dny ve Vlčicích. Na svědomí je má 29letý muž, který byl nedávno podmínečně propuštěný z vězení. Zloděj skončil ve vazbě, oznámila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Obě krádeže spáchal během jedné noci, kdy vnikl na dvě zahrady. „Nejprve z neuzamčeného vozidla Hummer stojícího na zahradě odcizil z kabelky veškeré doklady a klíče, čímž způsobil celkovou škodu 500 korun českých,“ řekla Pižlová.

Potom se vloupal do zaparkované škodovky, nastartoval a ujel s ní. „Poškozený vyčíslil škodu na odcizených věcech uvnitř v hodnotě téměř 10 tisíc korun a samotnou škodu na odcizeném autě 35 tisíc korun,“ uvedla Pižlová.

Řidiče i s ukradeným autem vypátrali policisté v Jihlavě při běžné kontrole. „Lustrací zjistili, že řidič usedl za volant i přes vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a také to, že vůz je kradený,“ sdělila Pižlová. Muže policisté zadrželi a převezli do Trutnova.

Zloděj obviněný z přečinu porušování domovní svobody, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, z přečinu krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

„Obviněný se uvedeného jednání dopustil i přes to, že byl odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v trvání 138 měsíců a byl podmínečně propuštěn se zkušební dobou do roku 2027,“ dodala policejní mluvčí Šárka Pižlová.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek