Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Vyhrožoval taxikáři zabitím, v ruce měl nůž s 20 centimetrů dlouhou čepelí

19. 4. 2021

Vyhrožoval taxikáři zabitím, v ruce měl nůž s 20 centimetrů dlouhou čepelí 4 snímků
Silně opilý a s nožem v ruce ohrožoval 36letý muž z Trutnovska taxikáře v Jičíně. Incident ukončila přivolaná policejní hlídka. Agresor sedí ve vazbě. Obviněný je ze zločinu vydírání a také z přečinu krádeže.

Muž si zavolal svého známého taxikáře, a po usednutí do vozu po něm začal požadovat peníze. „Začal řidiči vyhrožovat rozbitím auta a zabitím. Poté vytáhl nůž, který zabodl do sedačky. Taxikáře, který z obavy o život na ulici 17. listopadu v Jičíně zastavil a vyběhl ven, začal okolo auta s nožem v ruce honit,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Přivolána hlídka opilce zadržela a převezla na služebnu. „Byl podroben dechové zkoušce s výsledkem téměř 2,4 promile,“ oznámila Kormošová.

Nůž, který útočník těsně před příjezdem hlídky odhodil, policisté našli v přilehlém křoví. „Jednalo se o nůž s dvacet centimetrů dlouhou čepelí. K žádnému zranění naštěstí nedošlo,“ upozornila policejní mluvčí.

Kromě pátečního incidentu má muž ale na svědomí i další prohřešky - krádeže. Například na konci loňského roku v obci Libuň, kde příležitostně pomáhal se stavbou domu. „Bez vědomí majitele naložil do majitelova auta různé nářadí, s kterým odjel. Po cestě však havaroval. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 40 tisíc korun a na odcizeném nářadí na více než 10 tisíc,“ upřesnila Kormošová.

Na začátku března v jednom obchodním domě muž odcizil jednu láhev Božkova v hodnotě 170 korun. Za pokladní zónou byl však zastaven ostrahou. Láhev, kterou odcizil, byla bez poškození vrácena do prodeje.

„Krádeží se dopustil, přestože byl v srpnu 2017 odsouzen za obdobnou trestnou činnost na 20 měsíců do vězení, jehož brány naposledy opustil na konci července loňského roku,“ sdělila policejní mluvčí.

Z evidence rejstříku trestů policisté zjistili, že muž má celkem třináct záznamů odsouzení za různé trestné činy jak majetkových, tak i násilných. „Dohromady měl ve vězení strávit téměř osmnáct let,“ sdělila Kormošová.

Pokud zadrženého uzná soud vinným, může být poslán do vězení na dva až osm roků.

(pac, tz-iko)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR