Pondělí

22. července 2024

Nyní

26°

Zítra

24°

Svátek má

Žena vjela s jaguarem do stromu, vyprostit ji museli hasiči

6. 4. 2021

Žena vjela s jaguarem do stromu, vyprostit ji museli hasiči 4 snímků
Totálně zničený vůz a škoda za zhruba 700 tisíc korun. To je výsledek dopravní nehody, která se stala na Velikonoční pondělí mezi Kuksem a Choustníkovým Hradištěm.

Za volantem osobního auta Jaguar seděla 59letá žena. „Zřejmě nepřizpůsobila rychlost své jízdy a na přímém úseku silnice vlivem silného bočního větru vyjela vpravo mimo komunikaci, kde narazila do stromu. Po střetu se s vozidlem přetočila a narazila do dalšího stromu,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Konečná.

Žena zůstala v autě zaklíněná, i se psem. Aby řidičku hasiči vyprostili, museli použít hydraulického zařízení. „Byla předána do péče zdravotnické záchranné služby, pro vytaženého psa si přijel příbuzný majitelky,“ upřesnila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Na místě spolupracovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému, přiletěl také vrtulník letecké záchranné služby. Ženu transportoval do hradecké Fakultní nemocnice.

„Přivolaní policisté nemohli s ohledem na stav řidičky provést dechovou zkoušku, proto byl nařízen odběr krve. Na vozidle vznikla hmotná škoda ve výši zhruba 700 tisíc korun,“ sdělila policejní mluvčí Lucie Konečná.

(pac, tz-gö, luk)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Hasiči a Policie ČR