Pondělí

27. května 2024

Nyní

15°

Zítra

14°

Svátek má

Muž ničil majetek u svého domu. Nadýchal přes 3 promile

31. 5. 2021

page.Name
Řádil tak hodně, že na něj lidé radši zavolali policii. A udělali dobře. Čtyřiatřicetiletý muž byl totiž silně opilý. Nadýchal 3,14 promile!

Incident se odehrál v sobotu večer. Žena zavolala policistům, že opilý muž ničí u domu ve Vrchlabí majetek a že má strach, aby někomu nebo sobě neublížil. Na místě policisté od matky opilce zjistili, že rozbil plot a truhlíky s kytkami a dále, že se bojí, aby nedošlo k něčemu horšímu.

„Policisté se tedy pokusili navázat kontakt se zjevně opilým mužem, který však s policisty moc komunikoval a říkal jim, že má problém se sousedem a že si to s ním půjde vyřešit,“ oznámila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Nereagoval na výzvy policistů, aby setrval na místě a šel se vyspat. „Proto ho omezili na osobní svobodě z důvodu, že svým jednáním ohrožoval své zdraví,“upřesnila Pižlová.

Muž nadýchal 3,14 promile alkoholu v dechu a po lékařském vyšetření byl eskortován na protialkoholní záchytnou stanici, kde strávil noc.

„Dalším šetřením vyšlo najevo, že zničený majetek patří právě jemu a tedy, že nevznikla škoda druhé osobě. Jeho protiprávní jednání neuposlechnutí výzvy, policisté oznámili správnímu orgánu k dalšímu opatření,“ dodala Šárka Pižlová.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek