Středa

17. dubna 2024

Nyní

Zítra

-1°

Svátek má

Vrazila do přívěsného vozíku a postrčila ho do protisměru před další auto

3. 5. 2021

Vrazila do přívěsného vozíku a postrčila ho do protisměru před další auto 0 snímků
Přes 115 tisíc korun. To je škoda, která vznikla po nárazu osobního auta do přívěsného vozíku. Nepozorná řidička ho tím totiž nasměrovala do vedlejšího protisměrného pruhu přesně v momentě, kdy tam projížděl další vůz.

Bouračka se stala ve čtvrtek dopoledne v obci Hajnice. Žena ve stříbrném fordu se zřejmě plně nevěnovala řízení a zezadu narazila do vozíku připojeného k Volkswagenu Transporter, když chtěl odbočit ze silnice.

„Vlivem nárazu došlo k odhození přívěsu do protisměru, kde narazil do boku protijedoucího vozidla Mercedes,“ upozornila policejní mluvčí Lucie Konečná.

Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Škodu ale policisté předběžně vyčíslili na více než 115 tisíc korun. „Dechová zkouška byla negativní,“ upřesnila Konečná.

O den dříve vyšetřovali policisté okolnosti další nehody s vozíkem. Ve Dvoře Králové nad Labem se totiž za jízdy odpojil od auta přívěsný vozík, přejel do protisměru a narazil do protijedoucí Škody Fabia. „Oba cestující z fabie byli předáni do péče lékařů,“ oznámila Konečná.

Dechová zkouška měla u obou řidičů negativní výsledek.

Veškeré okolnosti obou nehod jsou předmětem dalšího policejního vyšetřování.

(pac, tz-lko)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR