Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

26°

Svátek má

BMW se při předjíždění kamionu srazilo s dacií

20. 1. 2021

BMW se při předjíždění kamionu srazilo s dacií 0 snímků
Chyba mladého motoristy při předjíždění kamionu byla příčinou včerejší dopravní nehody mezi Trutnovem a Pilníkovem. Došlo ke střetu tří aut, zranili se tři lidé. Výpadovka na Jičín kvůli tomu byla tři hodiny zavřená.

Ke karambolu došlo krátce před 11. hodinou. „Jedenadvacetiletý řidič vozu BMW předjížděl nákladní automobil v místě, kde zřejmě neměl dostatečný výhled. Při předjíždění náhle spatřil protijedoucí dacii. Ve snaze rychle se zařadit před předjížděný náklaďák, dostal smyk a čelně se s dacií střetl,“ uvedla policejní mluvčí Eliška Majerová.

Dvaapadesátiletý šofér dacie skončil s autem v příkopu. BMW následně narazilo do nákladního vozu. „Při nehodě došlo ke zranění řidiče a spolujezdce vozidla BMW a řidiče dacie, kteří byli předání do péče lékařů,“ upřesnila Majerová.

Policisté u řidičů provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 520 tisíc korun. „Okolnosti dopravní nehody jsou předmětem šetření trutnovských dopravních policistů,“ dodala policejní mluvčí.

Provoz silnice I. třídy byl zcela obnoven po třech hodinách.

(ver, tz-ema)
Foto: Policie ČR a Hasiči