Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Karavany ve Špindlu vykradl hotelový kuchař

15. 1. 2021

Karavany ve Špindlu vykradl hotelový kuchař 6 snímků
Policisté objasnila prosincové vloupačky do sedmi karavanů ve Špindlerově Mlýně. Pachatele dopadli včera ráno, oznámila policejní mluvčí Iva Kormošová.

Ke krádežím došlo počátkem prosince v tamním autokempu. Zloděj vnikl do čtyř karavanů okny nebo dvířky od úložného prostoru. Poté měl již volný pohyb po celém vozidle. „Z karavanů bral vše, co se dalo odnést. Jídlo, pití, elektroniku, drogerii, sportovní vybavení i oblečení,“ uvedla Kormošová.

Do tří karavanů se pachateli nepodařilo vniknout. Na některých obytných přívěsech způsobil větší škodu poškozením než na odcizených věcech. Škoda je vyčíslena minimálně na 130 tisíc korun.

„Šestadvacetiletého podezřelého muže ve včerejších ranních hodinách policisté dopadli a následně obvinili z trestných činů krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Obviněný muž vydal velkou část odcizených věcí, které měl ve svém pokoji jednoho místního hotelu, kde pracuje jako kuchař,“ upřesnila Kormošová.

Vydané věci budou vráceny majitelům. Šetřením bylo zjištěno, že muž navštívil kemp dvakrát za sebou. Poprvé si věci odnesl v povlečení na polštář a v druhém případě v cestovním kufru. Obě "zavazadla" našel v karavanech.

Z evidencí policisté zjistili, že obviněný má v rejstříku trestů již několik záznamů týkající se převážně majetkové trestné činnosti. Naposledy opustil brány věznice v srpnu 2019, kde si odpykával dvacetiměsíční trest za krádež.

„Nyní, protože se krádeže dopustil v době nouzového stavu, mu hrozí až osm let za mřížemi. Je stíhán na svobodě,“ dodala policejní mluvčí Iva Kormošová.

(ver, tz-iko)
Foto: Policie ČR