Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

20°

Svátek má

Sníh komplikoval dopravu, za den řešili policisté 27 nehod

13. 1. 2021

Sníh komplikoval dopravu, za den řešili policisté 27 nehod 0 snímků
Nový sníh na silnicích způsobil problémy některým řidičům. Například během úterka byli dopravní policisté v hradeckém kraji přivoláni k 27 nehodám. Většina z nich se obešla bez vážnějších zranění.

Například v Choustníkově Hradišti sedmadvacetiletý šofér v renaultu jel po zasněžené vozovce příliš rychle a při průjezdu levotočivé zatáčky dostal smyk. „Následně vjel vpravo mimo komunikaci a tam čelně havaroval do sloupu elektrického vedení,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Ke střetu dvou osobních aut došlo mezi obcemi Kocbeře a Komárov. Řidička Renaultu nepřizpůsobila rychlost jízdy zasněžené silnici, při průjezdu pravotočivé zatáčky dostala smyk a vjela do protisměru. Tam čelně narazila do protijedoucího vozu Subaru, které po střetu skončilo v příkopě. „Škoda byla vyčíslena na obou vozidlech na 150 tisíc korun,“ sdělila Pižlová.

I v Trutnově včera večer řidička vozidla Volkswagen dostala smyk na zasněžené vozovce a havarovala do dopravní značky. Na Babí skončil osobní vůz v příkopu. "Auto v příkopu zajistili hasiči navijákem, pomocí dalšího se jim ho podařilo vyprostit. Vůz byl bez poškození," oznámila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Pětatřicetiletý řidič škodovky naboural do kovového závaží závory na železničním přejezdu v Hostinném. Nepřizpůsobil rychlost jízdy a při průjezdu levotočivé zatáčky dostal na zasněžené vozovce smyk. „Vlivem nárazu naštěstí nedošlo k poruše železničního zařízení ani ke zranění řidiče,“ upřesnila Šárka Pižlová.

(ver, tz-špi)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Hasiči a Policie ČR