Úterý

25. června 2024

Nyní

21°

Zítra

26°

Svátek má

V Bohuslavicích hořela lokomotiva, škoda je 300 tisíc korun

18. 1. 2021

V Bohuslavicích hořela lokomotiva, škoda je 300 tisíc korun 0 snímků
Hasiči museli zasahovat u požáru rychlíkové lokomotivy. Hořet začala během páteční ranní jízdy. Z vlaku označovaného jako Krakonoš muselo být kvůli tomu evakuováno 18 cestujících.

Ohně uvnitř dieselelektrické lokomotivy rychlíkové soupravy si strojvedoucí všiml těsně před zastávkou v Bohuslavicích. „Zareagoval zcela bezchybně a se soupravou dojel do prostoru železniční zastávky, která je přístupná hasičské mobilní technice. Zároveň se jedná o poslední přístupné místo před bohuslavickým tunelem,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Strojvedoucí požár nahlásil, vypnul chod motoru a požár šířící se na podvozek lokomotivy hasil přenosnými hasicími přístroji. Ohniska požáru v zakouřené strojovně zlikvidovali následně přivolaní hasiči.

„Díky rychlé reakci strojvedoucího se naštěstí požár nestihl rozšířit a byl pouze menšího rozsahu. Zasažena byla část elektrické instalace za komutátorem generátoru vlivem tepelného působení. Výše škody byla předběžně stanovena na 300 tisíc korun,“ dodala Götzová.

Z vlaku bylo evakuováno 18 cestujících, pro které byl přistaven náhradní autobus.

Kolem desáté hodiny odtáhla náhradní lokomotiva soupravu zpět na trutnovského nádraží. Krátce po jedenácté hodině už po kolejích přes Bohuslavice přijížděl k Trutnovu rychlík z Prahy.

(ver, tz-mgö)
Foto: Hasiči