Čtvrtek

30. května 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Za požár rodinného domu může přizděný trám u komína

7. 1. 2021

Za požár rodinného domu může přizděný trám u komína 0 snímků
Jeden milion korun. To je předběžný odhad škody, kterou způsobil dnešní ranní požár rodinného domu ve Dvoře Králové nad Labem.

Hasiči museli k ohni do ulice Slovany po třetí hodině. Když přijeli na místo, ze střechy šlehaly plameny. Požár likvidovali z venku pomocí výškové techniky, a také zevnitř hašením ohnisek v podkroví. Rodinný dům se nachází v blízkosti řeky Labe, která posloužila jednotkám jako další zdroj vody.

„Celý zásah byl velmi náročný, a to nejen kvůli okolnímu terénu, kdy z jedné strany domu je příkrá stráň, ale také kvůli velmi členitému prostoru uvnitř objektu. Hasiči využívali po celou dobu dýchací techniku, v průběhu zásahu musela být doplňována z trutnovské stanice, aby byl na místě dostatek náhradních lahví do přístrojů,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Šíření požáru se podařilo zastavit před čtvrtou hodinou ráno. Hasiči následně prováděli dohašování ohnisek, likvidaci události ohlásil velitel zásahu krátce po desáté dopoledne. Současně proběhlo ohledání požářiště. „Vyšetřovatelé hasičů zjistili, že důvodem vzniku požáru byla stavebně technická závada komínového tělesa - přizděný trám,“ upřesnila Götzová.

Plameny poničily střechu i podkroví. „Škoda je odhadnuta asi na jeden milion korun. Uchráněné hodnoty představují asi tři miliony korun,“ dodala mluvčí hasičů Martina Götzová. Při požáru se nikdo nezranil.

Poslechněte si rozhovor s Danielem Klustem, manželem a otcem malé dcerky, kterému ve tři hodiny ráno volal soused a vzbudil ho telefonem, že jim hoří dům.

(ver, lan tz-gö)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Hasiči