Pátek

19. července 2024

Nyní

22°

Zítra

23°

Svátek má

Chtěla na internetu prodat monokulár, podvodník ji přitom obral o 45 tisíc

12. 11. 2021

page.Name
Prodejem měla peníze získat. Jenže místo toho byla naopak okradena. Podvedli ji při pokusu prodat přes internetový bazar digitální monokulár. A vypadá to, že nebyla jediná. Případy ohlášenými v úterý už se zabývá trutnovská policie.

První podvod se měl odehrát následovně: Žena na internetovém bazaru prodávala digitální monokulár za 5 tisíc korun. Z karty uhradila platbu za „topování“ inzerátu. Poté jí přes multiplatformní aplikaci umožňující výměnu zpráv kontaktoval z jednoho telefonního čísla případný zájemce, s kterým se domluvila na zaslání peněz za zboží přes jednu doručovací službu.

„Dále dosud neznámý pachatel ´čeřil vodu´ tím, že jí zasílal odkazy a postupy k této službě. Následně jí v ten samý den z účtu zmizela částka přesahující 25 tisíc korun a následující den 20 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Druhým, podobně poškozeným je muž. Stejným způsobm přišel o 5 tisíc korun. „Případy šetříme pro podezření ze spáchání přečinu podvod a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ upřesnila Pižlová.

Policisté upozorňují občany, aby si dávali při obchodování na internetu pozor. „Dbejte zvýšené opatrnosti při používání platebních karet a s tím souvisejícím zadáváním jejich čísel a třímístných kódů,“ dodala Šárka Pižlová.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek