Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

11°

Zítra

Svátek má

Policie zatkla pěstitele marihuany a zabavila přes 80 kilo konopí za 9 milionů

5. 11. 2021

Policie zatkla pěstitele marihuany a zabavila přes 80 kilo konopí za 9 milionů 0 snímků
Policie zatkla pěstitele marihuany a zabavila u něj přes 80 kilogramů konopí. Při prodeji by stálo devět milionů korun. Sedmadvacetiletý muž marihuanu pěstoval na Královédvorsku a Královéhradecku. V případu s názvem Forrest policie stíhá ještě dvaatřicetiletého muže, kterého kriminalisté na konci září spolu s pěstitelem zatkli při předávání čtyři kilogramů sušiny marihuany jinému muži. Obviněným v případě odsouzení hrozí až deset let vězení. ČTK to dnes řekla mluvčí policie Šárka Pižlová.

Při domovních prohlídkách a prohlídkách dalších prostor policie zajistila 1172 rostlin konopí, 29 kilogramů sušiny, přes půl kilogramu extraktu z konopí a 1300 ubalených marihuanových cigaret. Kriminalisté také zabavili vybavení pěstírny v hodnotě 300 tisíc korun a hotovost 345 tisíc korun. "Dle odborného vyjádření by se z rostlin získalo 55 kilogramů sušiny. Pokud by došlo k prodeji koncovým uživatelům, mohli by obvinění utržit částku převyšující devět milionů korun," uvedla policie.

Pěstitel marihuany si prostřednictvím dalších osob sjednával pronájmy objektů tak, aby jeho jméno nikde nefigurovalo. V části jednoho objektu měl legální a na celním úřadě oficiálně nahlášenou pěstírnu technického konopí. "Zabýval se i klonováním těchto rostlin a prodejem řízků, přičemž podle jeho slov spolupracoval s jednou z největších firem v České republice, která mu měla poskytnout i potřebné vybavení k pěstování," uvedla mluvčí.

Vedle legální pěstírny si však zřídil i nelegální pěstírny. "Vypěstované zboží následně starší z mužů prodával odběratelům. Část navíc pro větší zisk ředil technickým legálním konopím. Krom toho muži vyráběli i extrakt z konopí, takzvané fénixovy slzy," uvedla policie.

Pěstitel konopí se hájil tím, že pěstoval pouze konopí technické. To kriminalisté podle mluvčí vyvrátili chemickými expertizami. Muž byl v červenci 2020 za stejný delikt podmíněně odsouzen, zkušební dobu měl stanovenou na čtyři roky. Policie jej stíhá vazebně. Starší obviněný je stíhán na svobodě.

Policie na případu dál pracuje a nevylučuje stíhání dalších lidí.

ČTK
Foto a video: Policie ČR