Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

11°

Zítra

Svátek má

V Dolním Lánově hořela hala s uskladněným senem, škoda je 2,5 milionu

2. 11. 2021

V Dolním Lánově hořela hala s uskladněným senem, škoda je 2,5 milionu 0 snímků
Osm jednotek hasičů zasahovalo v pondělí večer při likvidaci požáru plechové skladovací haly se senem v Dolním Lánově. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu, řekla mluvčí hasičů Královéhradeckého kraje Martina Götzová. Podle předběžného odhadu hasičů způsobil oheň škodu přibližně 2,5 milionu korun.

"Požár je v plném rozsahu. Ochlazujeme halu zvenčí, stejně tak okolní budovy," uvedli krajští hasiči v pondělí večer na twitteru. Vzhledem k pokročilé fázi požáru nechali vnitřek haly kontrolovaně dohořet a ochlazovali okolní budovy, aby se plameny nešířily dál. "Zřídili jsme čerpací stanoviště, voda je na místo dopravována také kyvadlově," dodali.

Hasiči vyjeli k nahlášenému požáru okolo 19:00, hořela skladovací hala o rozměrech zhruba 40 krát 20 metrů s uskladněným senem, uvedla Götzová. Hospodářská zvířata ani zemědělské stroje v hale nebyly, stejně tak žádný člověk.

"Budovu z hliníkové konstrukce ochlazujeme zvenčí, necháváme ji kontrolovaně vyhořet a bráníme okolní budovy," řekla mluvčí hasičů. Na místě je také vyšetřovatel hasičů, který po likvidaci požáru a vychladnutí požářiště bude zjišťovat příčinu a odhadne škodu.

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně, nejzávažnější je čtvrtý, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích. Druhý stupeň požárního poplachu znamená, že se zásahu účastní do deseti hasičských jednotek.

Požár se podařilo lokalizovat dnes po půlnoci. Kolem 01:00 byly zasahující jednotky na místě redukovány. Zbytky uskladněného materiálu stále dohořívají.

ČTK
Foto: Hasiči