Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

V říjnu na silnicích v kraji zemřelo sedm lidí, meziročně o pět více

1. 11. 2021

page.Name
V říjnu zemřelo při dopravních nehodách na silnicích v Královéhradeckém kraji sedm lidí, o pět více než ve stejném období loni. Od začátku roku si nehody v kraji vyžádaly 36 životů, což je více než za celý loňský rok. V roce 2020 při nehodách v kraji zemřelo 25 lidí, v roce 2019 bylo obětí nehod na silnicích 48. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie a informací ČTK.

Nejtragičtější říjnová nehoda se dvěma mrtvými se stala 22. října na silnici I/16 u obce Holín na Jičínsku. Po čelní srážce s nákladním vozem zemřela sedmačtyřicetiletá řidička osobního automobilu a její devětapadesátiletý spolujezdec.

První tragická nehoda uplynulého měsíce se stala 2. října na silnici mezi Bělečkem a Krňovicemi na Hradecku, kde havarovala a na místě zemřela dvaatřicetiletá motocyklistka. Na následky havárie osobního auta v Kosičkách na Hradecku zemřela 9. října čtyřiadvacetiletá spolujezdkyně.

V Trutnově 15. října zemřel cyklista, kterého srazilo osobní auto. Po sražení autem zemřel cyklista i 25. října v Hradci Králové. V sobotu 30. října zemřel u Jaroměře na Náchodsku po srážce s dodávkou šestačtyřicetiletý motocyklista.

Celkem se v říjnu na silnicích v kraji stalo 473 nehod, což bylo o 81 více než loni. Při nehodách bylo šest lidí zraněno těžce a 76 lehce. Celková škoda byla vyčíslena na 32,2 milionu korun, což je pod ročním průměrem.

Nejčastější příčinou nehod bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem, druhou nejčastější příčinou bylo nedání přednosti. Nejvíce nehod se stalo pátek 22. října, celkem 26.

ČTK