Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

26°

Svátek má

Audi vrazilo v noci do dvou škodovek, šofér odmítl dechovou zkoušku

3. 12. 2021

Audi vrazilo v noci do dvou škodovek 0 snímků
Na více než půl milionu korun se vyšplhala škoda, kterou ve středu večer zavinil šofér osobního vozu Audi. V centru Trutnova narazil do dvou zaparkovaných škodovek.

K nehodě došlo v Jihoslovanské ulici krátce po desáté večer. "Mělo dojít ke střetu vozidla Audi, které řídil 42letý šofér, se dvěma zaparkovanými auty Škoda. Řidič Audi na přímém úseku jednosměrné ulici zřejmě nezvládl řízení a přední částí vozidla narazil do zadní části zaparkovaného vozu, které tímto nárazem bylo odhozeno vpřed a nabouralo do další zaparkované Škodovky," oznámila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Muž se na výzvu policistů odmítl podrobit dechové zkoušce na alkohol, ale i lékařskému vyšetření, které je spojeno s odběrem žilní krve. "Dopravní policisté řidiči na místě zadrželi řidičský průkaz," uvedla Pižlová.

Předběžnou škodu na nových, poškozených vozech vyčíslili policisté na půl milionu korun. "Majiteli vozidla Audi hrozí ve správním řízení pokuta od 25 do 50 tisíc korun," dodala policejní mluvčí Šárka Pižlová.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR